Wydarzenia Wydarzenia

Inwentaryzacja dzików

 

Komunikat IV (2016.10.21):

Nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków informuje, iż w dniach 17 i 18 października br. przeprowadzono inwentaryzację dzików na terenie Nadleśnictwa Prószków będącą elementem ogólnopolskiej inwentaryzacji dzików. Wszystkich chętnych, zainteresowanych tematem zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z inwentaryzacji [link do galerii zdjęć]. Jednocześnie pragnę wyrazić podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacyjnego przygotowania i sprawnego przeprowadzenia inwentaryzacji. Szczególnie pragnę podziękować pracownikom Nadleśnictwa Prószków, oraz członkom Polskiego Związku Łowieckiego z kół łowieckich

  1. KŁ Nr 8 „Żubr" w Opolu;
  2. KŁ Nr 11 „Cietrzew" w Opolu;
  3. KŁ Nr 5 „Bażant" w Korfantowie;
  4. KŁ Nr 13 „Bażant" w Opolu;
  5. KŁ Nr 4 „Odyniec" w Lubrzy;
  6. KŁ „Dziczy Gaj" w Krapkowicach;
  7. KŁ Nr 2 „Bór" w Prudniku;
  8. Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Mosznej Polskiego Związku Łowieckiego

Komunikat III (2016.10.12):

Nadleśniczy Nadleśnictw Prószków informuje, iż w dniu 12 października br. odbyła się narada organizacyjna podmiotów biorących udział w ogólnopolskiej inwentaryzacji dzików, na której ustalono szczegóły organizacyjne i rozdzielono zadania. Wszystkich chętnych, zainteresowanych tematem zapraszamy do wzięcia udziału w inwentaryzacji (w charakterze wolontariatu lub obserwatorów). Ze względów organizacyjnych, zgłoszenia należy składać na adres piotr.gozdziewicz@katowice.lasy.gov.pl lub telefonicznie 77 484 80 22 (Piotr Goździewicz) do dnia 14 października do godziny 14:00.

Komunikat II (2016.10.10):

Nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków informuje, iż w dniu 11 października br. odbędzie się w siedzibie naszej jednostki, narada organizacyjna podmiotów biorących udział w ogólnopolskiej inwentaryzacji dzików. Wszystkich chętnych, zainteresowanych tematem zapraszamy do wzięcia udziału w naradzie. Rozpoczęcie narady o godzinie 16:00 w Sali konferencyjnej Nadleśnictwa Prószków.

Komunikat I (2016.10.03):

W związku z Decyzją nr 498 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (zn. spr. ZI.074.28.2016) z dnia 29 września 2016r. w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji dzików w obwodach łowieckich dzierżawionych i wyłączonych z wydzierżawienia, informuję iż m-cu październiku zostanie przeprowadzona inwentaryzacja dzików na terenie Nadleśnictwa Prószków. Wszystkich chętnych, zainteresowanych tematem zapraszamy do wzięcia udziału w inwentaryzacji (w charakterze wolontariatu lub obserwatorów). Zgłoszenia należy składać na adres piotr.gozdziewicz@katowice.lasy.gov.pl lub telefonicznie 77 484 80 22 (Piotr Goździewicz). Zainteresowani zostaną powiadomieni o terminie spotkania organizacyjnego jak i terminie samej inwentaryzacji.

Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona metodą "liczenia tyralierą".